Drzwi Barański

BARAŃSKI DRZWI - producent drzwi drewnianych

Firma Barański działalność swoją zaczynała od tartaku obróbki drewna, na początku lat 80tych otworzyli małą stolarnię, która z czasem rozrósł się do dużego nowoczesnego zakładu produkcyjnego . Początkowo wykonywali na zamówienie w wyposażenie domów w drewnie – podłogi, schody, okna, boazerie itp. Dzięki czemu firma zdobyła ogromne doświadczenie w obróbce stolarskiej drewna. Wiedza i pozyskane doświadczenie przekłada się na wysoką jakość produktów. Dziś firma z korzeniami w stolarstwie od ponad 30 lat , zdobytym doświadczeniem i wiedzą produkuje drzwi wewnętrzne. Tworzy to, na czym zna się najlepiej.

Barański stawia wysokie oczekiwania co do jakości finalnego produktu. Więc proces produkcji kontrolowany jest na każdym etapie produkcji. A zaczyna się od pnia drewna . Od obróbki pnia drewna po malowanie produktu końcowego firma wykonuje samodzielnymi siłami. Każdy materiał jest przygotowywany w 1 zakładzie pozwala to kontrolować wszystkie materiały i detale oraz produkować dla swoich klientów wyroby najwyższej jakości.

Firma jest elastyczna wykona rozwiązania nietypowe wymiarów i wzorów. Potrafi zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W przypadku drzwi Premium Mistrzowie Produkcji są w stanie zrealizować niemal każdy projekt. Wystarczy przesłać szkic, odręczny rysunek, by urzeczywistnić wizje klientów.
Klienci szukających dobrej jakości i nowoczesnego designu w atrakcyjnej cenie zainteresują się kolekcją Barański Optimo. Modele katalogowe bez opcji personalizacji wzorów, czy kolorów ale z zachowaniem dobrej jakości produktów . Oferta produkowana w standardowych wymiarach otworów wg. Polskiej normy budowlanej.

Chętnie realizujemy zamówienia niestandardowe, w tym drzwi o rozbudowanej funkcjonalności, m.in. antywłamaniowe, dźwiękoszczelne czy przeciwogniowe. Realizujemy nawet najbardziej zaawansowane projekty.

Zgodni z Naturą. Dumni z Warmii i Mazur

Tworzymy dzięki naturze. Jesteśmy jej wdzięczni za to, że daje nam taką możliwość. Przyrodę doceniamy także za jej piękno. Tym bardziej że pochodzimy z jednego z najbardziej urokliwych regionów Polski: Warmii i Mazur.
Troska o środowisko naturalne zawsze przyświecała naszej działalności. Zbudowaliśmy własną elektrownię słoneczną, wokół naszych budynków sadzimy drzewa. Dbamy o to, by nie zakłócać harmonii otaczającego krajobrazu. Działamy rozsądnie i odpowiedzialnie. Z szacunkiem dla natury i walorów przyrodniczych naszego regionu.

Chcemy być przykładem dla innych i pokazać, że firma stolarska może prowadzić działalność w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego.

Wybór drzwi wewnętrznych wydaje się prosty, wybieramy model i kolor podoba się więc zamawiamy. Oprócz kolorów i modeli równie ważne są parametry drzwi. Barański wykonuje solidne produkty, które posłużą wiele lat i spełni nasze oczekiwania pod kątem estetyki jak i parametrów podnoszących komfort użytkowania. Zastosowane materiały, konstrukcja pełna drzwi gwarantuje bardzo dobre parametry akustyczne drzwi.

Drzwi jak i większość oferowanych produktów na rynku dostępne są w różnych standardach  wykonania.   Dbałość o jakość, zastosowanie dobrych materiałów , odpowiednich konstrukcji  w produkcji drzwi  klasyfikuje produkt jako trwały i solidny, który posłuży nam wiele lat. 

O tym, czy drzwi będą atrakcyjne wizualnie w mniejszym stopniu decyduje konstrukcja, a w większym wykończenie. Rodzaj zastosowanych materiałów i dobór kolorów. Możliwości jest wiele, choć są też istotne ograniczenia. Nie każdy model drzwi można wykończyć w dowolny sposób. W przypadku lakierowanych drzwi wewnętrznych Barański Premium dostępne są cztery opcje wykończenia:
• dąb prosty,
• dąb flader,
• struktura RAL,
• gładki RAL.
Dwie ostatnie obejmują dużą liczbę wariantów kolorystycznych.

baranski drzwi warszawa 5
baranski drzwi warszawa 3

Dąb prosty
podkreśla naturalne piękno drewna

Wykończenie Dąb Prosty w kolorach lazur podkreśla strukturę drewna

To najpopularniejsze wykończenie w przypadku drzwi wewnętrznych Premium. Wykonane jest z naturalnego forniru dębowego o relatywnie prostych słojach. Materiał pokryty jest lazurą, która zapewnia mu odpowiednią ochronę, a jednocześnie pozwala zachować naturalne wybarwienie drewna i jego strukturę. To połączenie zapewnia atrakcyjny efekt wizualny, eksponujący piękno natury.

Dąb flader
odznacza się urozmaiconymi słojami

Wariant dostępny jest dla wybranych modeli drzwi wewnętrznych Premium, przede wszystkim tych o prostej konstrukcji, jak Barcelona C6. Dąb flader, podobnie jak dąb prosty, to również naturalny fornir dębowy.

Wykończenie Dąb flader świetnie sprawdza się w modelach o prostej konstrukcji, jak Barcelona C6

Różnica między oboma wariantami dotyczy słoi. W przypadku dębu flader są one znacznie bardziej urozmaicone i „nieprzewidywalne” pod względem układu. Również w tej opcji zastosowanie mają jasne wybarwienia lazur, które pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu drewna.

drzwi baranski warszawa 2
drzwi baranski warszawa 6

Struktura RAL – szeroki wybór kolorów

To alternatywa dla lazurowego wykończenia. Struktura RAL pozwala na wybór kolorów kryjących z palety RAL. Co istotne, struktura drewna zostaje zachowana również w tym wariancie. Przykładowo, wybierając biel RAL 9016, otrzymamy drzwi wykończone na biało z subtelnie zarysowaną strukturą drewna.

Wykończenie Struktura RAL w subtelny sposób uwidacznia strukturę drewna

naczej niż w dwóch wcześniejszych wariantach, w Strukturze RAL do wykończenia używany jest jesion. To drewno zróżnicowane pod względem kolorystyki i geometrii słojów, które nie nadaje się do wykorzystania pod lazury, ale znakomicie sprawdza się w przypadku farb kryjących z palety RAL. Tym bardziej, że cechuje się mniejszą porowatością niż dąb, co pozwala na uniknięcie nieestetycznego efektu „niewystarczającej ilości farby”.

Gładki RAL – gładka powierzchnia, bogactwo kolorów

Zgodnie z nazwą jest to wykończenie na gładko, które nie „ujawnia” struktury drewna. Powierzchnia drzwi Barański jest natomiast pokryta kolorami z palety RAL. W tym przypadku lakier nakładany jest na specjalnie przygotowane do tego celu płyty MDF i HDF.

Wykończenie Gładki RAL to gładkie drzwi w szerokiej gamie kolorów

Opcji wykończenia drzwi wewnętrznych Barański Premium jest zatem sporo. Tym bardziej że warianty RAL umożliwiają bogaty wybór wariantów kolorystycznych. Decydując się na konkretny wariant, warto wziąć pod uwagę nie tylko specyfikę samego modelu skrzydła, ale również wystrój wnętrz, które będą przedzielały drzwi.

baranski drzwi warszawa 6

Galeria - Drzwi Barański