Drzwi ASILO

Drzwi wewnętrzne - ASILO

Producentem stolarki wewnętrznej ASILO jest firma Entra z dużym ponad 30 letnim doświadczeniem w branży. ENTRA jest producentem wysokiej jakości drzwi wewnętrznych Asilo i ekskluzywnej oferty drzwi Entra oraz drzwi wejściowych wewnętrznych Gradara. Bardzo dynamicznie rozwijająca się firma na rynku stolarki otworowej, bardzo cenione i znane w gronie klientów, doceniane przez architektów i projektantów wnętrz. Potężny nowoczesnych park maszyn, produkcja oparta o najnowsze technologie dopracowane rozwiązania. Możliwa produkcja drzwi na dużą skalę tak więc produkty ASILO są ofertą w krótkich terminach realizacji i atrakcyjnych cenach.

Firma wyznaję zasadę tworzenia produktów solidnych i o ciekawym wzornictwie, które będą inspirować. Śledzi aktualne trendy w branży stolarki otworowej na całym świecie na bieżąco uzupełnia ofertę o najnowsze trendy. Firma tworzy kolekcję o nowoczesnych ciekawych formach, często mocno designerskich.

 

Solidne drzwi wewnętrzne

Rozpoczynając poszukiwania drzwi wewnętrznych rozpoczynamy od wizyty w sklepie z drzwiami. Wiele sklepów oferuje produkty tanie, popularne nie zawsze dobrze izolujące lub wyglądające. Tak więc oprócz wyglądu który nam odpowiada warto zadbać o kilka detali które podniosą nasz komfort użytkowania drzwi. Więc oprócz kształtu i koloru zadbajmy o odpowiednie parametry naszych drzwi. Musimy wybrać kto wykona dla nas drzwi jaki producent sprosta naszym oczekiwaniom. Dla tego warto wiedzieć co dane drzwi kryją w sobie, czyli jaka jest ich konstrukcja, jakie materiały zostały użyte, jakie wartości dodatkowe drzwi posiadają. Parametry jakich oczekujemy od drzwi są bardzo ważne.

asilo drzwi warszawa
asilo drzwi warszawa 1

Solidna konstrukcja drzwi

Żeby cieszyć się drzwiami przez lata bardzo istotna jest odpowiednia konstrukcja, która wpływa na komfort użytkowania. Dlatego oprócz wyglądu zewnętrznego ważną kwestią jest wnętrze drzwi. 
Drzwi bezprzylgowe system ten oznacza wykonanie skrzydła drzwi bez wcięcia. Po ich zamknięciu nie widać zawiasów a powierzchnia skrzydła drzwi i ościeżnicy tworzą wspólną płaszczyznę. Daje to niesamowity efekt końcowy.
Solidne, wzmocnione skrzydło o sile drzwi Asilo stanowi opatentowana konstrukcja skrzydeł pełnych. W drzwiach zastosowano System SOLID, polegający na zastosowaniu stalowych elementów wzmacniających.
Izolacja dźwięku

wypełnienie skrzydeł pełnych stanowi płyta porowata wykonana z naturalnych włókien drzewnych. Płyta jest sztywna, lekka i ma doskonałe parametry izolacji dźwięku. Bezpieczne, podwójne szkło
W drzwiach z przeszkleniem zastosowano szkło dwuwarstwowe z folią między taflami. W przypadku stłuczenia pozostawi szkło w jednym kawałku, zapobiegając skaleczeniu.

Estetyka

Na rynku są dostępne drzwi białe, malowane w kolorach, fornirowane, jeszcze inne pokryte są folią PCV lub laminatem.

Drzwi ASILO są produkowane w opcji jedynie bezprzylgowej, dzięki czemu po zamknięciu drzwi razem z ościeżnicą tworzą spójną płaszczyznę. Jest jeden wyjątek. Mianowicie gdy drzwi mają otwierać się do wewnątrz pokoju, a licować od strony przedpokoju. Tu drzwi ASILO będą również przylgowe, ale producent przemyślał ich konstrukcję i również będą w jednej płaszczyźnie z ościeżnicą. Drzwi te określane są jako „verte” i można je montować na ościeżnicy widocznej, regulowanej i na ościeżnicy ukrytej. Więcej o drzwiach bezprzylgowych przeczytasz tutaj.

asilo warszawa
drzwi wewnetrzne asilo warszawa

Wyciszenie

Zapewnienie komfortu ciszy i spokoju w pomieszczeniu to jedna z najbardziej pożądanych zalet. Często nie uwzględnia się jej przy zakupie, a warto. Drzwi tańsze wypełnione są tzw. plastrem miodu, drzwi ASILO wypełnione są płytą porowatą, dzięki czemu gość w toalecie, czy córka grająca na skrzypcach nie będą, aż tak słyszalni. Pamiętać musimy, iż drzwi wewnętrzne nie są drzwiami technicznymi. Jeśli producent nie określa ilości decybeli, które drzwi dopuszczają, dźwięki z drugiego pokoju mimo wszystko będą słyszalne. Niemniej jednak w drzwiach ASILO będą znacznie stłumione i im lepsze wypełnienie drzwi tym lepszy komfort akustyczny. Oprócz wypełnienia na dźwiękoszczelność wpływa:
– grubość płycin stosowanych w drzwiach ramiakowych.
– grubość przeszkleń – w drzwiach ASILO stosuje się przeszklenie o grubości 8mm, a nie 4mm.
– próg opadający – ta dodatkowa uszczelka montowana fabrycznie od spodu zwiększa komfort akustyczny. Niestety nie jest możliwa gdy drzwi mają podcięcie wentylacyjne.

Czy zamek w drzwiach ma znaczenie?

Zamek magnetyczny stosowany w drzwiach ASILO nie ma wystającego języka. Ten wysuwa się gdy skrzydło drzwiowe zbliża się do tzw. blachy zaczepowej zamontowanej w ościeżnicy. W tej zamontowany jest magnes, który przyciąga zamek.

Jakie to ma znaczenie można pomyśleć?! Całkiem znaczne. Zamek magnetyczny bezszelestnie zamknie drzwi bez naciskania na klamkę. Zamek zwykły będzie ocierał językiem zamka o ościeżnicę, dlatego widoczna będzie blaszka i dodatkowo drzwi nie otworzą się bez naciśnięcia klamki. Taki mały element, a jaki ważny i jak bardzo może wpływać na nasz komfort. Drzwi ASILO we wszystkich wersjach uzupełnione są o zamki magnetyczne, które nie podlegają dodatkowej opłacie.

asilo warszawa 1
drzwi asilo warszawa 2

Drzwi ze szkłem bezpieczne dla Ciebie i Twoich domowników

Zdarzyło Ci się kiedyś trzasnąć drzwiami, obić o drzwi, rzucić coś w drzwi?! Jeśli nie Tobie to może Twojemu dziecku? Jeśli tak to sugerujemy wybór drzwi ASILO ze względu na podwójną szybę, pomiędzy, którą znajduje się folia. Jeśli szyba w wyniku w/w sytuacji stłucze się to pozostawi szybę w jednym kawałku zmniejszając ryzyko skaleczenia.

I doskonała wiadomość dla każdego kto lubi sprzątać. Szyba jest podwójnie gładka, a nie z jednej strony chropowata. Łatwo jest ją wyczyścić, nie zostawiając przy tym smug. Wygląda też o wiele estetyczniej niż inne występujące na rynku.

Czy ościeżnica jest ważna?

Tak. Jeśli chcesz ościeżnicę widoczną ASILO-R tutaj oprócz samego wyglądu ważna jest kwestia jej regulacji. Salon, w którym dokonujesz zakupu, po pomiarze dobierze jej odpowiednią grubość dobierając zakres regulacji. W przypadku ościeżnicy ukrytej DISCRET jest podobnie, ale bardzo ważna jest precyzja w określeniu grubości muru. Opatentowana i zaprojektowana ościeżnica ASILO obejmuje całą grubość muru i tym samym chroni ścianę z dwóch stron specjalnie zaprojektowanym profilem. Stosują ościeżnicę ukrytą DISCRET zapewnisz spokój przy obijaniu odkurzaczem lub każdym cięższym przedmiotem, które rzuca Twoje dziecko. Pamiętaj również, iż ościeżnica ukryta DISCRET posiada IV kl. wytrzymałości mechanicznej, co znaczy, iż może być użytkowana w najbardziej wymagających pomieszczeniach.

asilo warszawa 3

Galeria - Drzwi Asilo